Online Před měsícem

Otevření Derflanských sklepy

Derflanské otevřené sklepy nabízí klidné prostředí bez davů a hluku. Setkání 25. května 2024, od 14:00 do 20:00 s možností pikniku, vína a dobré atmosféry. Začátky na adrese Pod Vinohrady 285 nebo Na Kopci 68.

Blog
Před 6 dny
REGIONZLIN.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před 6 dny
REGIONZLIN.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Turistické putování cyrilometodějskou trasou

Turistická a poutní sezona propojuje historii a kulturu České republiky a Slovenska putováním po Cyrilometodějské stezce z Kopčan do Mikulčic. Cesta nabízí zastavení plná historie a unikátních památek, jako je kostel sv. Markéty Antiochijské a Slovanské hradiště v Mikulčicích.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Přímý noční vlak spojil Prahu s Bruselem

Nový přímý noční vlakový spoj propojuje Prahu a Brusel třikrát týdně. Vlak staví na klíčových stanicích, jako jsou Antverpy, Rotterdam, Amsterdam, Berlín a Drážďany. European Sleeper nabízí sedačky, lehátka a lůžkové vozy, ceny jízdenek začínají od 49 eur.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Finanční správa promine pokuty živnostníkům nad 70 let

Finanční správa nebude ukládat sankce živnostníkům starším 70 let, kteří nedodrželi nové požadavky na elektronické podání daňových přiznání. Toto rozhodnutí ovlivní několik tisíc živnostníků v České republice, pokuta za nesplnění této povinnosti je 1000 Kč.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Stávka personálu Austrian Airlines zrušila 400 letů

Stávka personálu Austrian Airlines (AUA) zasáhne Vídeň a další rakouská letiště v nejbližších dvou dnech. Očekává se zrušení asi 400 letů, což ovlivní zhruba 50 000 pasažérů. I lety mezi Českou republikou a Rakouskem byly zrušeny.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Nastoupí Jaroslava Lička do Dynama Moskva?

Přechod českého trenéra Jaroslava Ličky do Dynama Moskva je stále nejistý, i když ruský klub projevil zájem. Lička je považován za jednoho z nejslibnějších českých trenérů a jeho přestup by mohl znamenat velký posun v kariéře.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Dopravní chaos čeká Zlín a Otrokovice!

Cesta ze Zlína do Otrokovic bude uzavřena a provoz omezen na jednom pruhu. Řidiče čeká měsíc obtíží s dopravou, zejména ve špičkách. Trolejbusové linky 2 a 6 budou končit v Malenovicích a cestující mohou využít náhradní autobusovou linku 70x. Údržba cesty by měla být dokončena v polovině května.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Radar v Květkovicích zajistí bezpečnost chodců

Otrokovice plánují instalovat první radar pro zvýšení bezpečnosti chodců a zklidnění dopravy. Systém bude umožňovat vyhodnocení přestupků řidičů a jeho instalace je reakcí na stížnosti místních obyvatel na hlučné automobily.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Snowboardistka Šárka Pančochová boduje

Snowboardistka Šárka Pančochová se stala třetí nejlepší v kvalifikaci ve slopestylu na sjezdovce v Silvaplaně a postupuje do finále. Její úspěch je důkazem talentu, tvrdé práce a odolnosti.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Zlínská nemocnice zmodernizuje hemodialyzační stanic

Zlínská nemocnice otevřela zrekonstruovanou hemodialyzační stanici, která nyní disponuje moderními přístroji pro čištění krve, novými hemodialyzačními panely a zvýšeným počtem dialyzačních lůžek z 12 na 16, zlepšujíc tak komfort pacientům a snižujíc čekací doby.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Snižování základních úrokových sazeb pokračuje, hypotéky zlevnějí

Centrální bankéři rozhodli o dalším snižování úrokových sazeb, což znamená levnější hypotéky pro občany a firmy. To představuje příležitost pro lidi, kteří chtějí investovat do vlastního bydlení a podporuje růst na trhu s nemovitostmi.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ