Zrekonstruované tržiště Pod Kaštany otevřeno

Zlínské tržiště Pod Kaštany prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, která byla potřeba kvůli dlouhodobě zanedbanému stavu. Práce zahrnovaly modernizaci a zlepšení ekologických aspektů prostoru. Projekt respektoval potřeby památkové péče a uživatelů tržiště.

0

Ester Vohradská (Včera)

Zlín reguluje hazard, zakazuje herny u škol a nemocnic

Primátor Zlína Jiří Korec zdůraznil, že absolutní zákaz hazardu není ideálním řešením, protože vede k nelegálním hernám. Nová městská vyhláška povoluje hazard na jedenácti místech v Zlíně, jako jsou náměstí Práce a ulice Gahurova.

0

Lenka Hubingerová (Před 2 dny)

Stavby na Moravě a Baťově kanálu budou zpožděny

Stavby přístavů a plavebních komor na řece Moravě a Baťově kanálu na Zlínsku se zpožďují kvůli námitkám ekologických organizací. Přístaviště v Napajedlích a rekreační přístav ve Starém Městě u Uherského Hradiště jsou pozastaveny kvůli požadavkům na ochranu přírody a biologickou rozmanitost.

0

Ester Vohradská (Před 3 dny)

Filmové klapky září na Zlín Film Festivalu

Salon filmových klapek opět zazářil na Zlín Film Festivalu, s příspěvky od známých i nových umělců včetně devadesátiletého Antonína Vojtka. Klapky jsou vystaveny v obchodním centru Zlaté jablko do 27. května a poté budou draženy 2. června.

0

Jiří Padevěd (Před 4 dny)

Hlavní závod v Brumov - Bylnici již 25. května

Hlavní závod se koná v Brumov-Bylnici 25. května 2024 ve 12:00 s prezentací závodníků do 11:45. Dětské závody pro kategorie PŘEDŠKOLÁCI a MLADŠÍ PŘÍPRAVKA startují v 9:00 s prezentací do 8:45. Všichni závodníci musí projít registrací pro přidělení startovního čísla.

0

Adam Wágner (Před 4 dny)

Orangutáně v Zoo Praha - veřejnost vybírá jméno

V pražské zoo se narodilo nové orangutaní mládě, potvrzený sameček. Jeho matkou je jedenáctiletá samice Diri a otcem dvaadvacetiletý samec Pagy. Mládě už reaguje na své okolí a je k vidění ve vnitřní expozici Indonéské džungle. Zoo Praha hledá pro mládě jméno s pomocí veřejnosti do konce května.

0

Jiří Padevěd (Před 4 dny)

Výstava Od Michelangela po Callota ohromuje ve Valdštejnské jízdárně

Národní galerie Praha zahajuje výstavu "Od Michelangela po Callota", představující přes dvě stě děl z 16. století ve Valdštejnské jízdárně. Hlavní atrakcí je Michelangelova kresba "Studie pro zmrtvýchvstání Krista".

0

Michaela Prokopová (Před 4 dny)

Rekonstrukce Velkého kina ve Zlíně ohrožena kvůli stavu nosné konstrukce

Rekonstrukce Velkého kina ve Zlíně naráží na problémy kvůli špatnému stavu nosné konstrukce, která byla kdysi považována za technický zázrak. Město plánuje zachovat historické nosníky jako estetické prvky a postavit novou konstrukci pro zvýšení střechy. )

0

Rebeka Schmidt (Před 4 dny)

Lucie Nekolová a Viktor Vašina triumfovali na gastrofestivalu

Gastrofestival Chutě Zlínského kraje se konal 17. a 18. května na Výstavišti Kroměříž. Návštěvníci si užili live cooking show, regionální potraviny a Mistrovství Zlínského kraje ve vaření.

0

Lenka Hubingerová (Před 5 dny)

Historický úspěch - Zlínská zoo uvítala šest mláďat kapybar

Ve zlínské zoo se narodilo šest mláďat kapybar, což je historicky nejpočetnější odchov. První měsíc byli pod dohledem matky, nyní jsou ve výběhu Jaguar Trek. Kapybary zoo chová už 35 let a odchovala 80 mláďat.

0

Ester Vohradská (Před 5 dny)

Luhačovice investují 850 tisíc do obnovy sakrálních staveb

Město Luhačovice plánuje investovat 850 tisíc korun do oprav sakrálních staveb v Polichně, Řetechově a Kladné Žilíně. V Polichně bude opravena kaplička, v Řetechově zvonice a v Kladné Žilíně socha. Tyto rekonstrukce posílí kulturní dědictví a identitu místní komunity.

0

Adam Wágner (Před 6 dny)

Stříteský triumfuje v Českém Krumlově

Stříteský znovu triumfoval v české rallye, tentokrát na závodě v Českém Krumlově. První etapu ukončil s mírným náskokem před Kopeckým, který během druhého dne ještě navýšil. Napínavý souboj zakončil těsným vítězstvím nad Pechem. Kopecký se umístil třetí.

0

Rebeka Schmidt (Před 6 dny)

Nová cyklostezka propojí Paseky a sídliště

Město Zlín plánuje výstavbu nové cyklostezky, která propojí Zlínské Paseky a sídliště, čímž zlepší bezpečí a pohodlí cyklistů i chodců. Výstavba by měla začít před letními prázdninami a skončit do příštího léta. Město zároveň plánuje další cyklostezky, jednosměrky a rekonstrukci Havlíčkova nábřeží.

0

Adam Wágner (Před týdnem)

Vsetín otevřel nový dopravní terminál za 3,5 miliardy

Vsetín otevřel nový dopravní terminál pro vlaky a autobusy v hodnotě tří a půl miliardy korun, s významným přispěním z fondů EU. Modernizace starého nádraží trvala dva roky a město plánuje další vylepšení. Nový terminál má dvoupodlažní budovu, široké a zastřešené nástupiště a nový podchod s výtahy.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

AI: Jarošovy Vize pro Zlínský Kraj a Lekce z Texasu

Rozhovor s radním Zlínského kraje Jiřím Jarošem se týkal potenciálu umělé inteligence a jejího využití v rozličných oborech. Jaroš zdůraznil roli, kterou AI hraje ve zdravotnictví, vzdělávání i bezpečnosti. Diskutoval o cestě Texasu k technologickému centru a jak by tento model mohl sloužit jako inspirace pro Zlínský kraj.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)