ZPRÁVY AKTUALITY Zlínský kraj

Nové spoje oživují příměstskou dopravu Valašska a Rožnovska

Společnost TQM - holding s.r.o. zavádí do provozu šest nových nízkopodlažních autobusů Iveco Crossway LE, jako součást obnovy vozového parku v oblasti Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm. Autobusy splňují emisní normu Euro 6 a nabízí pohodlné sedačky, klimatizaci a USB nabíjecí místa.

0

Včera Miroslav Pucholt

Rekonstrukce na zimním stadionu Uherský Ostroh

Na zimním stadionu v Uherském Ostrohu probíhá revitalizace chladicího systému ledové plochy. Nový systém bude šetrnější k životnímu prostředí a ekonomičtější. Rámcový rozpočet práce je 24,5 milionu korun.

0

Před 4 dny Ester Vohradská

Socha spisovatele Zdeňka Galušky v Uherském Ostrohu

Uherský Ostroh plánuje v říjnu umístit sochu spisovatele Zdeňka Galušky na stavu holičství, které kdysi vlastnil. Socha, zobrazující Galušku v tradičním kroji, bude stát naproti ostrožskému zámku. Město pořádá veřejnou sbírku na pokrytí nákladů, odhadovaných na 2,5 milionu korun.

0

Před 4 dny Miroslav Pucholt

Vizovice znovu zavádí městskou policii

Vizovice na Zlínsku se rozhodlo obnovit svou Městskou policii po 17 letech. První strážník by měl nastoupit do podzimu a druhý v roce 2024. Obnova byla schválena kvůli nárůstu drobných přestupků a omezené kapacitě státní policie.

0

Před 5 dny Rebeka Schmidt

Děti Země komplikují výstavbu Dálnice D49

Organizace Děti Země a Egeria se odvolaly proti povolení stavby prozatimních sjezdů z dálnice, což by mohlo způsobit prodlevy v dostavbě projektu. Spolky požadují přezkoumání některých závazných stanovisek a doplnění podmínek stavebního povolení týkající se ekologického dozoru.

0

Před 5 dny Lenka Hubingerová

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

0

Před 6 dny Miroslav Pucholt

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

0

Před 6 dny Lenka Hubingerová

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

0

Před 6 dny Lenka Hubingerová

Zdolej vrcholy Valašska na kole a získej korunu!

Výzva Vrchařská koruna Valašska (VKV) motivuje veřejnost k objevování nových míst na kole. Účastníci zdolávají vrcholy dle svých možností a tras, přičemž si fotodokumentují své úspěchy na vrcholech a ukládají na svůj web profil. Informace lze najít v mobilní aplikaci Vrchařská koruna nebo na webu.

0

Před 6 dny Adam Wágner

Oprava rušné silnice I/49 v Otrokovicích ovlivňuje MHD

Poprvé od roku 1992 probíhá oprava dvouproudé silnice I/49 v Otrokovicích-Kvítkovicích, spojující Slovensko a Zlín. Rekonstrukce zahájená Ředitelstvím silnic a dálnic ČR ovlivnila provoz MHD a vyžádala si změny výlukových linek.

0

Před týdnem Adam Wágner

Dva roky uzavřený úsek cyklostezky u Napajedel kvůli stavbě mostu

Stavební práce komplikují jízdu cyklistů podél Baťova kanálu. Dvě části cyklostezky jsou přerušeny, jedna kvůli stavbě dálničního mostu (dokončení 2025), druhá kvůli opravě plavební komory (uzavřeno do 3. května).

0

Před týdnem Ester Vohradská

Doprava na Slovensko dočasně zpomalí

Opravy mezinárodní silnice spojující Česko se Slovenskem dočasně zpomalí cestu na Slovensko, především kvůli opravám křižovatek u Zašové a v Rožnově. Cílem je zvýšit bezpečnost a zlepšit provoz, opravy zahrnují modernizaci signalizace a nové odbočovací pruhy.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Lavičky odkrývají tajemství hor

Projekt "Spočni a pozri na krásu Javorníků a Beskyd" láká turisty na malebné scenérie s dřevěnými lavičkami a informačními tabulemi. Navštivte a vychutnejte si krásu Javorníků a Beskyd.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

0

Před týdnem Jiří Padevěd