ZPRÁVY Kultura Zlínský kraj

Zrekonstruované tržiště Pod Kaštany otevřeno

Zlínské tržiště Pod Kaštany prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, která byla potřeba kvůli dlouhodobě zanedbanému stavu. Práce zahrnovaly modernizaci a zlepšení ekologických aspektů prostoru. Projekt respektoval potřeby památkové péče a uživatelů tržiště.

0

Včera Ester Vohradská

Zlín reguluje hazard, zakazuje herny u škol a nemocnic

Primátor Zlína Jiří Korec zdůraznil, že absolutní zákaz hazardu není ideálním řešením, protože vede k nelegálním hernám. Nová městská vyhláška povoluje hazard na jedenácti místech v Zlíně, jako jsou náměstí Práce a ulice Gahurova.

0

Před 2 dny Lenka Hubingerová

Filmové klapky září na Zlín Film Festivalu

Salon filmových klapek opět zazářil na Zlín Film Festivalu, s příspěvky od známých i nových umělců včetně devadesátiletého Antonína Vojtka. Klapky jsou vystaveny v obchodním centru Zlaté jablko do 27. května a poté budou draženy 2. června.

0

Před 4 dny Jiří Padevěd

Hlavní závod v Brumov - Bylnici již 25. května

Hlavní závod se koná v Brumov-Bylnici 25. května 2024 ve 12:00 s prezentací závodníků do 11:45. Dětské závody pro kategorie PŘEDŠKOLÁCI a MLADŠÍ PŘÍPRAVKA startují v 9:00 s prezentací do 8:45. Všichni závodníci musí projít registrací pro přidělení startovního čísla.

0

Před 4 dny Adam Wágner

Rekonstrukce Velkého kina ve Zlíně ohrožena kvůli stavu nosné konstrukce

Rekonstrukce Velkého kina ve Zlíně naráží na problémy kvůli špatnému stavu nosné konstrukce, která byla kdysi považována za technický zázrak. Město plánuje zachovat historické nosníky jako estetické prvky a postavit novou konstrukci pro zvýšení střechy. )

0

Před 4 dny Rebeka Schmidt

Lucie Nekolová a Viktor Vašina triumfovali na gastrofestivalu

Gastrofestival Chutě Zlínského kraje se konal 17. a 18. května na Výstavišti Kroměříž. Návštěvníci si užili live cooking show, regionální potraviny a Mistrovství Zlínského kraje ve vaření.

0

Před 5 dny Lenka Hubingerová

Historický úspěch - Zlínská zoo uvítala šest mláďat kapybar

Ve zlínské zoo se narodilo šest mláďat kapybar, což je historicky nejpočetnější odchov. První měsíc byli pod dohledem matky, nyní jsou ve výběhu Jaguar Trek. Kapybary zoo chová už 35 let a odchovala 80 mláďat.

0

Před 5 dny Ester Vohradská

Zlínské tržiště v novém kabátě - víkendové programy, nevídané akce

Nově zrekonstruované tržiště v Zlíně, i přes nepříznivé počasí, hodnotí duben úspěšně. Plánuje přitahovat lidi víkendovými programy a přináší nový koncept tržiště s mimořádnými akcemi. Od 30. května tržiště rozšíří nabídku v rámci zlínského filmového festivalu.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Den otevřených dveří na Zámku Litenčice

Podstatzští Thonsern vysadili nestandardní plodinu – vinohrad – u svého zámku Litenčice. S produkcí však nečekají na první hrozny, ale již loni vyráběli suché jablko cider, které prodávají pod značkou Apple Deer. Nabízí je v kavárně Velo Café v Kroměříži nebo v místním obchodě. Zámek Litenčice se navíc postupně rekonstruuje a jedno z jeho křídel slouží jako zázemí pro zemědělství a lesnictví.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Z Kudlovské přehrady udělá Zlín rekreační ráj

Městská rada Zlína plánuje revitalizaci Kudlovské přehrady a její transformaci na rekreační zónu. Prvními kroky budou odstranění lodi Běrka a vyčištění dna přehrady z osmi metrů bahna. Navrhuje se zde také vybudování plovoucích lázní.

0

Před týdnem Adam Wágner

Historická auta, holubi míru a svatohostýnské požehnání: Poutní slavnost plná překvapení!

21. května 2024 se koná poutní slavnost "Morava 2024" na Svatém Hostýně, spojená se soutěží elegance historických vozidel a požehnáním auto a moto veteránům. Program zahrnuje mši svatou za mír, vystoupení sborů, vypuštění holubic míru a výstavu dřevorytu Svatého Kryštofa.

0

Před 2 týdny Martin Kydlíček

Kulinářský svátek světových chutí ovládne Holešov!

Food Day Festival v Holešově slibuje nezapomenutelný zážitek plný světových kulinářských specialit. Návštěvníci budou moci ochutnat tradiční italské těstoviny, exotické asijské pokrmy nebo oblíbené burgery. Vstupné činí 65,- Kč, pro děti do 6 let zdarma. Festival proběhne zítra 11.5. 2024.

0

Před 2 týdny Michaela Prokopová

Gastronomický festival - zábava pro celou rodinu!

Na gastronomickém festivalu návštěvníky čeká světová směs chutí od amerických klasik po exotické speciality. Nabídka zahrne mimo jiné mexické, španělské a egyptské pokrmy.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Výstava šlapacích letadel

Výstava šlapacích letadel nabídne volbu nejhezčího šlapadla, jízdy na šlapadlech pro veřejnost, ukázky šlapadel a zábavný doprovodný program. Nabídne se také vyhlídkové lety a možnost "miniletů" pro děti.

0

Před měsícem Adam Wágner
UNIWEB - weby od lidí pro lidi