Offline

Radnice ve Zlínském kraji chystají investice do sportovišť

Chropyně pokračuje v plánu na výstavbu sportovní haly navzdory neúspěšné žádosti o dotaci. Město má dohodu s dodavatelem a projekt je v pokročilé fázi. Starosta Michal Vlasatý plánuje kombinovat dotaci s úvěrem. Halu za max. 100 milionů korun vybudují na místě bývalého házenkářského hřiště.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Zlín Film Festival - 289 projekcí a 53 delegací

V Zlíně začal 30. května 64. ročník Zlín Film Festivalu s 289 projekcemi na 14 místech. Akce přivítá 53 filmových delegací, domácí i zahraniční hosty. Součástí je bohatý doprovodný program, včetně aktivit na podporu duševního zdraví dětí.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Dálnice D49 v problémech - soud zrušil povolení

Nejvyšší správní soud zrušil stavební povolení pro úsek dálnice D49 mezi Hulínem a Fryštákem na Zlínsku, což komplikuje její otevření do konce roku. Důvodem byla potřeba nového posouzení námitky spolku Děti Země týkající se hlukových studií.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Zlín reguluje hazard, zakazuje herny u škol a nemocnic

Primátor Zlína Jiří Korec zdůraznil, že absolutní zákaz hazardu není ideálním řešením, protože vede k nelegálním hernám. Nová městská vyhláška povoluje hazard na jedenácti místech v Zlíně, jako jsou náměstí Práce a ulice Gahurova.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Lucie Nekolová a Viktor Vašina triumfovali na gastrofestivalu

Gastrofestival Chutě Zlínského kraje se konal 17. a 18. května na Výstavišti Kroměříž. Návštěvníci si užili live cooking show, regionální potraviny a Mistrovství Zlínského kraje ve vaření.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Náhrobky z 13. století objeveny v Uherském Hradišti

Archeologický výzkum Slováckého muzea v Uherském Hradišti odhalil náhrobky z mladších pohřbů u kostela. Původní prostor sloužil jako hřbitov od 13. století do roku 1784.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Děti Země komplikují výstavbu Dálnice D49

Organizace Děti Země a Egeria se odvolaly proti povolení stavby prozatimních sjezdů z dálnice, což by mohlo způsobit prodlevy v dostavbě projektu. Spolky požadují přezkoumání některých závazných stanovisek a doplnění podmínek stavebního povolení týkající se ekologického dozoru.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Olympijský veslař Pavel Svojanovský zemřel ve 80 letech

Zemřel úspěšný veslař Pavel Svojanovský ve věku 80 let. S bratrem Oldřichem získali olympijské stříbro (1972) a bronz (1976) a titul mistrů Evropy (1969). Začínali v Otrokovicích.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

MotoGP součástí Formule 1 ?

Jednání o akvizici MotoGP probíhá, aby se stalo součástí Formule 1. Tento krok by mohl stát více než 100 miliard korun a znamenal by sjednocení obou motoristických soutěží pod jednou vlajkou.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Vítr řádil na Moravě, hasiči zasahovali

Silná bouře postihla ČR v sobotu, zanechávajíc škody a rozruch. Hasiči, jak dobrovolníci tak profesionálové, zaznamenali stovky výjezdů kvůli následkům bouřky. V Moravskoslezském kraji řešili téměř 200 incidentů, v rámci celé republiky přes 500.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Messi neplánuje opustit hřiště

Fotbalová hvězda Lionel Messi promluvila o konci kariéry a vznesla bouři na webu. Messi ujišťuje, že neplánuje opustit hřiště a chce pokračovat, dokud bude schopen hrát na vysoké úrovni.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONZLIN.CZ