Online Před 4 týdny

Úžasný gól Bartoňové nestačil: Česko prohrálo s Koreou

České fotbalistky zaznamenaly druhou porážku při přípravě na kvalifikaci mistrovství Evropy po prohře s týmem Jižní Koreje 1:2. Český trenér Karel Rada uznal, že Jižní Korea je silným soupeřem, a utkání bylo obrovskou fotbalovou školou pro české hráčky.

Blog
Dnes
REGIONZLIN.CZ

Nové jízdní řády zlepšují dopravu ve Zlínském kraji

Od 3. března platí nový jízdní řád přinášející vylepšení pro cestující ve Zlínském kraji. Zahrnuje navrácení zastávek, přečíslování linek, tarifní výjimky a další změny. KOVED slibuje i další vylepšení spojů a sezónní cyklobusy.

Blog
Dnes
REGIONZLIN.CZ

Potraviny v ČR zlevňují, sousední země zdražují

Potraviny v České republice zlevňují, ceny poklesly o 4,8 %. Ceny zemědělských výrobců klesly meziročně o 19,8 %, což naznačuje pokračující trend zlevňování. Úrokové sazby by mohly oživit české stavebnictví.

Blog
Včera
REGIONZLIN.CZ

Seminář surovinové politiky Zlínského kraje

Zlínský kraj pořádá 19. března seminář k aktualizaci regionální surovinové politiky. Setkání nabídne příležitost ke sdílení názorů a diskusi mezi odborníky. Témata zahrnují trendy vývoje těžby, územní rozložení ložisek a doporučení pro využití nerostných surovin do roku 2030.

Blog
Včera
REGIONZLIN.CZ

Sobotní super-G zrušen kvůli sněhu: Ledecká na čekání

Druhý super-G Světového poháru ve Val di Fassa byl zrušen kvůli sněžení, což znemožnilo účast české lyžařky Ester Ledecké. Zrušení závodu také ovlivnilo švýcarskou závodnici Laru Gutovou-Behramiovou, která ztrácí možnost zvýšit náskok v celkovém pořadí.

Blog
Včera
REGIONZLIN.CZ

Oprava divadla za 60 milionů po pádu kamenů z fasády

Zlínské divadlo čelí nutnosti rekonstrukce kvůli padajícím kamenným deskám. Oprava je plánována na příští rok a potrvá nejméně jedno období, přičemž náklady se odhadují na 60 milionů Kč. Navzdory nekomfortní situaci bude divadelní sezóna probíhat bez omezení.

Blog
Před 3 dny
REGIONZLIN.CZ

Baťova a Zikmundova vila otevírají své brány

Komentovaná prohlídka Zikmundovy a Baťovy vily zahájí turistickou sezónu 30. března. Možnost navštívit obě památky během jednoho dne nabídne pohled na život a odkaz dvou významných rodů. Prohlídky se budou konat každou poslední sobotu v měsíci.

Blog
Před 4 dny
REGIONZLIN.CZ

Zlínský kraj zaznamenává pokles dopravních nehod a obětí

Ve Zlínském kraji se loni snížil počet smrtelných dopravních nehod, čímž se řadí mezi pět krajů s nejlepšími výsledky. Celkový počet nehod klesl o 431 případů. Hlavním problémem zůstává nezodpovědnost řidičů, zejména těch alkoholizovaných. Nejčastěji příčinou smrtelných nehod byla vysoká rychlost.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Výstava kouzel minulosti: Objevte svět Baťova impéria

Nová výstava Baťa - 130 let poté představuje historii slavné české obuvnické firmy pomocí moderních technologií. Výstava probíhá od 5. března do 14. dubna v Kolektivním domě a obsahuje unikátní archivní materiály a ukázky umělé inteligence v podobě virtuálních avatarů zaměstnanců firmy Baťa.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Romské rodiny, město a kontroverzní soudní rozsudek

Vsetín se odmítá smířit s verdiktem Nejvyššího soudu ohledně odškodného pro vystěhované romské rodiny a obrátil se na Ústavní soud. Nejvyšší soud nařídil městu zaplatit 9 milionů korun dotčeným rodinám za přestěhování do nevyhovujících bytů.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Modernizace železnice do Zlína: Stavba obchvatu začne, domy zůstanou neporušeny!

V Chropyni dojde k vylepšení železniční tratě mezi Brnem a Zlínem. Po vyřešení konfliktu o podjezd a dohodě všech stran se modernizovaná trať začne stavět nejpozději koncem roku 2021. Očekává se, že v roce 2027 bude Chropyně nejvíce ovlivněna stavbou, která by měla skončit koncem roku 2028. Nová trať bude dvoukolejná a umožní jízdu vlaků až 200 km/h.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

NHL v Praze: České hvězdy válčí v říjnovém souboji!

V říjnu se do Prahy vrátí zápasy NHL mezi kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres, lákající české fanoušky díky současným českým hráčům a historickým vazbám na české legendy. Zápasy v Praze představují ekonomickou příležitost pro metropoli, organizátory zápasů a fanoušky.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

Přírodní barviva - zpět k zelenějšímu a bezpečnějšímu textilu

Přírodní textilní barviva zažívají návrat, jelikož negativní dopady syntetických barviv na zdraví a životní prostředí jsou více zřejmé. Přírodní barviva jsou bezpečnější, šetrnější k planetě a nám lépe vyhovují. Chemické zpracování textilu je jedním z hlavních znečišťovatelů vodních zdrojů a syntetická barviva mohou způsobovat alergické reakce. Historicky byla používána barviva z přírodních zdrojů. Přírodní barviva jsou biologicky rozložitelná, netoxická a antialergická a přinášejí estetiku nesr

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Feyenoord s Lingrem remizoval v Evropské lize

Feyenoord remizoval v Evropské lize 1:1 s AS Řím, s brankou od Lukaka, který má 21 gólů v posledních 18 utkáních. AC Milán porazil Rennes 3:0 s Loftus-Cheekovým 2 góly. Sporting Lisabon vítězí 3:1 nad Young Boys Bern, Benfica Lisabon zvítězila 2:1 nad Toulouse. Ve hře je knockout round play-off first legs.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Zadina rozhořčuje hokejový večer: Góly, nahrávky a šťastná čtvrtá lajna

Český útočník Filip Zadina zazářil ve středečním utkání NHL mezi San Jose Sharks a Calgary Flames. Vstřelil dva góly a přidal dvě asistence, což pomohlo Sharks porazit Calgary 6:3 a posunout se na osmé místo v Západní konferenci. Výborný výkon předvedl také český gólman David Rittich, který pomohl Los Angeles Kings k výhře nad New Jersey Devils.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ