Offline

Zlínská zoo slaví: Tygří mládě roste a prospívá

Zlínská zoologická zahrada ohlásila narození tří mláďat tygra ussurijského, z nichž jedno ve dvou měsících prospívá. Zdravotní stav mláděte byl potvrzen teprve nedávno. Sameček zůstává s matkou v zázemí, kde ho můžete sledovat přes kamery.

Blog
Dnes
REGIONZLIN.CZ

Zlín čelí dopravnímu chaosu - uzavírky klíčových cest

Ve Zlíně začíná náročné dopravní léto, kdy silničáři uzavřou klíčové cesty v centru. Řidiči čelí dlouhým čekacím dobám, a město opravuje několik důležitých ulic najednou.

Blog
Před 3 dny
REGIONZLIN.CZ

Onsemi investuje do čipové výroby v Rožnově pod Radhoštěm

Investice americké společnosti onsemi do výroby čipů v Česku za 44 miliard korun odstartuje největší zahraniční projekt v historii země. Ministr průmyslu Jozef Síkela považuje státní pobídky za klíčové a podporuje projekt, i když Martin Kolovratník má pochybnosti.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Zlín po protestech snižuje daň z nemovitosti o 16 %

Zlín se po protestech občanů rozhodl snížit daň z nemovitosti průměrně o 16 %. Opozice označila snížení za nedostatečné a kosmetické. Daň z nemovitosti letos výrazně stoupla kvůli státním opatřením, což vyvolalo nespokojenost obyvatel. Město nyní sníží výnos o 40 milionů, což bude ovlivňovat místní rozpočet.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Ve Valašském Meziříčí vzniká 30 nových bytů pro seniory za 250 milionů

V Valašském Meziříčí chystá radnice nový bytový dům pro seniory na J. K. Tyla! Projekt nabídne třicet moderních bytů 1+kk a má vyřešit nedostatek kapacit. Očekávané náklady se pohybují kolem 250 milionů korun. Podobné iniciativy sledují i jiná města, jako je Slavičín a Kroměříž.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Zámek v Napajedlích otevírá brány veřejnosti pro referendum

V neděli 2. června 2024 se v Napajedlech díky spolupráci soukromého majitele a iniciativy Otevřeme srdce města otevřely pro veřejnost brány zámku. Tato akce má za cíl podpořit odkoupení zámku a parku městem za 133 milionů korun. Iniciativa usiluje o vyhlášení referenda a k tomu potřebuje získat 1127 podpisů.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Zámek v Kroměříži září v novém po rekonstrukci!

Arcibiskupský zámek v Kroměříži prošel rozsáhlou obnovou, financovanou převážně z evropských dotací. Projekt zahrnoval opravy střechy, restaurace sálů a zpřístupnění nových prostor. Mezi novinky patří muzeum arcibiskupské gardy a balkonové sály. Návštěvníci nyní mohou obdivovat komplexní krásu zámku, zapsaného na seznamu UNESCO.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Zlín odchytává přemnožené nutrie, obyvatelé je mají přestat krmit

Město Zlín zahájilo odchyt nutrií v Bartošově čtvrti z důvodu jejich přemnožení. Externí firma odchytila 17 jedinců a radnice mapuje další oblasti výskytu. Obyvatelé jsou vyzýváni, aby nutrie nekrmili. Odchytové akce mají snížit populaci těchto invazivních hlodavců a minimalizovat jejich dopad na ekosystém.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Filmové klapky září na Zlín Film Festivalu

Salon filmových klapek opět zazářil na Zlín Film Festivalu, s příspěvky od známých i nových umělců včetně devadesátiletého Antonína Vojtka. Klapky jsou vystaveny v obchodním centru Zlaté jablko do 27. května a poté budou draženy 2. června.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Vsetín otevřel nový dopravní terminál za 3,5 miliardy

Vsetín otevřel nový dopravní terminál pro vlaky a autobusy v hodnotě tří a půl miliardy korun, s významným přispěním z fondů EU. Modernizace starého nádraží trvala dva roky a město plánuje další vylepšení. Nový terminál má dvoupodlažní budovu, široké a zastřešené nástupiště a nový podchod s výtahy.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Den otevřených dveří na Zámku Litenčice

Podstatzští Thonsern vysadili nestandardní plodinu – vinohrad – u svého zámku Litenčice. S produkcí však nečekají na první hrozny, ale již loni vyráběli suché jablko cider, které prodávají pod značkou Apple Deer. Nabízí je v kavárně Velo Café v Kroměříži nebo v místním obchodě. Zámek Litenčice se navíc postupně rekonstruuje a jedno z jeho křídel slouží jako zázemí pro zemědělství a lesnictví.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZLIN.CZ