Online Před 2 měsíci

Zdolej vrcholy Valašska na kole a získej korunu!

Výzva Vrchařská koruna Valašska (VKV) motivuje veřejnost k objevování nových míst na kole. Účastníci zdolávají vrcholy dle svých možností a tras, přičemž si fotodokumentují své úspěchy na vrcholech a ukládají na svůj web profil. Informace lze najít v mobilní aplikaci Vrchařská koruna nebo na webu.

Blog
Před 6 dny
REGIONZLIN.CZ

Oprava rušné silnice I/49 v Otrokovicích ovlivňuje MHD

Poprvé od roku 1992 probíhá oprava dvouproudé silnice I/49 v Otrokovicích-Kvítkovicích, spojující Slovensko a Zlín. Rekonstrukce zahájená Ředitelstvím silnic a dálnic ČR ovlivnila provoz MHD a vyžádala si změny výlukových linek.

Blog
Před týdnem
REGIONZLIN.CZ

70 let Miroslava Göttlicha ve Zlíně

Výstava „Proměny v čase 74/24“ prezentující půl století tvorby umělce Miroslava Göttlicha probíhá v Galerii Václava Chada ve Zlíně. Vernisáž s možností setkání s autorem je 4. dubna 2024. Výstava končí 12. května 2024.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Růst cen kakaa - špatná úroda

Ceny kakaa strmě rostou hlavně díky finanční spekulaci. Obchodníci s kakaem se musí chránit proti poklesu cen termínovými smlouvami, což vede k finančním problémům při prudkém růstu cen.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Vítězný návrh revitalizace centra Uherského Hradiště

Architektonickou soutěž na řešení centra Uherského Hradiště vyhrál návrh plánující sjednotit Masarykovo náměstí a okolí. Soutěž zahrnovala novou koncepci dopravy s uzavřením Nádražní ulice pro auta a redukcí parkovacích míst.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Berani Zlín porážejí Litoměřice a vyrovnávají semifinále

Ve čtvrtek večer Berani Zlín zvítězili nad HC Stadion Litoměřice a vynutili tak rozhodující sedmý zápas v semifinále první ligy. Domácí tým ovládl zápas, brankář Zlína Huf udržel čisté konto. Série nyní stojí 3:3.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Malá města získají dotace na kulturní obnovu

Zlínský kraj získá 57 milionů Kč na opravy a obnovu kulturních center v rámci Národního plánu obnovy. Peníze jsou určeny pro pět měst a obcí, včetně Slavičína a Fryštáku. Investice podpoří oživení a zachování kulturního dědictví, přispěje k ekonomickému a sociálnímu růstu regionů.

Blog
Před 2 týdny
REGIONZLIN.CZ

Litoměřice blízko postupu, zdolali Zlín 4:1

Hokejový tým Vsetín se potřetí za sebou postoupil do finále první hokejové ligy po vítězství 4:1 nad Berani Zlín. Zápas byl plný napětí a dramatických obratů, což přispělo k jejich výjimečnému postavení na českém hokejovém poli.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Šílenství v UFC - soupeř pokousal rivala

UFC čelí neobvyklému incidentu, kdy jeden z bojovníků pokousal soupeře v průběhu zápasu. Šéf UFC, Dana White, vyjádřil nečekanou odměnu pro pokousaného bojovníka, zatímco pachatel byl okamžitě vyhozen ze soutěže.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Pokles porodnosti ovlivní světovou ekonomiku: Studie varuje před výzvami migrace

Studie v medicínském časopise The Lancet varuje před dramatickými demografickými změnami kvůli klesající porodnosti ve třech čtvrtinách zemí do 25 let. Změna může nebezpečně ovlivnit sociální, ekonomické, environmentální a geopolitické sféry.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Loena Hendrickxová dominuje

Belgická krasobruslařka Loena Hendrickxová vede po krátkém programu na Mistrovství světa v krasobruslení, česká naděje Nikole Březinová vypadla. Dámské volné jízdy pokračují ve středu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Z vysněné bitvy českých hvězd sešlo

Zápas mezi dvěma českými hvězdami bojových umění byl zrušen, zejména kvůli finančním nárokům obou zápasníků, kteří požadovali milion korun za svůj výkon.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Tlačenice na diskotéce zranila 12 lidí: Mladší Kotek přiznal vinu

V klubu ve Slušovicích došlo na říjnové halloweenské párty ke zranění 12 lidí. Společnost Derby Company i její vedení byli pokutováni 200 tisíc korunami. Soud obviněné také uložil uhradit náhradu škody a nemajetkovou újmu poškozeným.

Blog
Před 3 týdny
REGIONZLIN.CZ

Rose utrpěl vážná zranění

Trojnásobný olympijský medailista Rose utrpěl vážná zranění (zlomená žebra, frakturu pánve, otřes mozku) při tréninku. Incident může ovlivnit jeho účast na hrách v Paříži. Rose zůstává v nemocnici a sledujeme jeho uzdravování.

Blog
Před 4 týdny
REGIONZLIN.CZ

Americké velké banky těží, menší banky bojují

Velké americké banky, jako JPMorgan a Citi, se úspěšně přizpůsobily novým regulačním požadavkům a zvyšují konkurenceschopnost. Menší banky čelí tlaku z nedostatku zdrojů.

Blog
Před měsícem
REGIONZLIN.CZ