Policisté soutěžili v řízení křižovatky

ZLÍNSKÝ KRAJ: Vyhrálo družstvo z Uherského Hradiště.
Dvanáct policistů z dopravních inspektorátů, z oddělení silničního dohledu a dálničního oddělení Zlínského kraje včera soutěžilo ve svých znalostech a schopnostech specializujících se na dopravu. Všechny soutěžící čekaly tři disciplíny, na které dohlížela odborná komise.

Hned ráno na policisty čekala teoretická část v podobě testů. Ty se skládaly z otázek týkajících se pravidel silničního provozu a odborných právních předpisů.

Následně se všichni přesunuli na nejfrekventovanější křižovatku v Uherském Hradišti – křížení Velehradské třídy, Maršála Malinovského, Sokolovské a Všehrdovy. Policisté se po jednom vydávali na pět minut řídit provoz v křižovatce, kde prokázali svůj um. Odborná komise se u každého zaměřila na ústroj, přesnost a srozumitelnost pokynů, reakce na situaci v dopravě, převzetí a předání stanoviště uprostřed křižovatky a závěrem také na celkový estetický dojem soutěžícího policisty. Ne jednomu řidiči a chodci zamotali hlavu. Bylo vidět, že někteří účastníci silničního provozu neznají pokyny policistů a chovali se zmatečně.

Třetí disciplínou této soutěže byla jízda zručnosti služebním autem.

Titul nejlepšího regulovčíka získal prap. David Trojek z Dopravního inspektorátu v Uherském Hradišti. Společně s prap. Bc. Michalem Šobáněm z Dopravního inspektorátu v Uherském Hradišti, jenž byl druhý, se zúčastní celorepublikového kola soutěže regulovčíků dne 19. září 2024. Ta proběhne také v Uherském Hradišti.

Pořadí jednotlivců: prap. David Trojek – DI Uherské Hradiště prap. Bc. Michal Šobáň – DI Uherské Hradiště prap. Vlastimil Zverec – DI Kroměříž

Pořadí družstev: Dopravní inspektorát Uherské Hradiště Oddělení silničního dohledu Zlín Dálniční oddělení Napajedla

Všem soutěžícím ještě jednou moc gratulujeme!

20. června 2024. por. Bc. Milena Šabatová


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
pivní lázně s ubytováním

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024