ZPRÁVY AKTUALITY Zlínský kraj

Stavba kulturní centra Rožnov vázne

Stavba kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm čeká na dokončení kvůli neshodám mezi stavební firmou a vedením města ohledně subdodavatele dřevostavby a nedostatků v projektové dokumentaci.

0

Dnes

Nové jízdní řády zlepšují dopravu ve Zlínském kraji

Od 3. března platí nový jízdní řád přinášející vylepšení pro cestující ve Zlínském kraji. Zahrnuje navrácení zastávek, přečíslování linek, tarifní výjimky a další změny. KOVED slibuje i další vylepšení spojů a sezónní cyklobusy.

0

Dnes

Cestovní ruch ve Zlínském kraji - nové trendy

Konference „Cestovní ruch ve Zlínském kraji 2024“ proběhla v otrokovické Besedě s účastí 140 odborníků, zástupců měst a organizací. Hlavními tématy byly nové trendy a vývoj turismu v regionu. Prezentovány byly novinky v turistických projektech a diskutovaly se nároky návštěvníků.

0

Včera

Seminář surovinové politiky Zlínského kraje

Zlínský kraj pořádá 19. března seminář k aktualizaci regionální surovinové politiky. Setkání nabídne příležitost ke sdílení názorů a diskusi mezi odborníky. Témata zahrnují trendy vývoje těžby, územní rozložení ložisek a doporučení pro využití nerostných surovin do roku 2030.

0

Včera

Dnes začal platit zákaz prodeje HHC

Prodejci s konopnými výrobky v Česku nabízejí výrazné slevy na produkty obsahující hexahydrokanabinol (HHC) kvůli jeho dočasnému zákazu. Mají však alternativy a neobávají se krachu.

0

Před 3 dny

Nové ekonomické srdce Zlína se rodí u sportovní haly

Zlínský kraj, město Zlín a Univerzita Tomáše Bati spolupracují na plánu nového ekonomického srdce města. Projekt s cenou 800 milionů korun zahrnuje moderní budovy pro muzeum, sportovní halu, ubytování a služby.

0

Před 3 dny

Oprava divadla za 60 milionů po pádu kamenů z fasády

Zlínské divadlo čelí nutnosti rekonstrukce kvůli padajícím kamenným deskám. Oprava je plánována na příští rok a potrvá nejméně jedno období, přičemž náklady se odhadují na 60 milionů Kč. Navzdory nekomfortní situaci bude divadelní sezóna probíhat bez omezení.

0

Před 3 dny

Baťova a Zikmundova vila otevírají své brány

Komentovaná prohlídka Zikmundovy a Baťovy vily zahájí turistickou sezónu 30. března. Možnost navštívit obě památky během jednoho dne nabídne pohled na život a odkaz dvou významných rodů. Prohlídky se budou konat každou poslední sobotu v měsíci.

0

Před 4 dny

Kraje sní o větších investicích, čekají na změny v dělení daní

České kraje plánují v letošním roce zvýšit investice do škol, nemocnic a silnic. Celkově půjde o více než 64 miliard Kč. Tyto plány však závisí na změně pravidel rozdělování daní mezi stát a samosprávy, které by mohly zajistit další prostředky pro krajské hejtmany.

0

Před 4 dny

Zlíňanům stoupá cena za nemovitosti a služby

Občané Zlínského kraje zaznamenali nárust daně z nemovitosti na čtyřnásobek oproti minulému roku. Vysoké úrovně daně se dotýkají bytů i rodinných domů v regionu.

0

Před 5 dny

Nové fasády bez reklamního smogu?

Zlín plánuje dokončit úpravy v Dlouhé ulici v rámci zlepšení vzhledu města. Výměna výloh a čištění fasády od reklamního smogu patří k hlavním změnám. Revitalizační úpravy by měly být hotovy do letošního podzimu.

0

Před 5 dny

Romské rodiny, město a kontroverzní soudní rozsudek

Vsetín se odmítá smířit s verdiktem Nejvyššího soudu ohledně odškodného pro vystěhované romské rodiny a obrátil se na Ústavní soud. Nejvyšší soud nařídil městu zaplatit 9 milionů korun dotčeným rodinám za přestěhování do nevyhovujících bytů.

0

Před týdnem

Opravy silnic v regionu Zlín způsobí chaos

Ve Zlínském kraji proběhnou na jaře rozsáhlé opravy hlavních silničních tahů, což způsobí dopravní komplikace. Opravy postupně zasáhnou i další důležité cesty v kraji. Kraj investuje do oprav silniční infrastruktury rekordní množství peněz, snižují se tak počty úseků v havarijním stavu.

0

Před týdnem

Občané z Plaškova bojují za záchranu zdravých lip před kácením

V Holešově probíhá hádka o kácení 25 lip v ulici Plaškov. Nespokojení občané sebrali 140 podpisů v petici proti kácení. Na jednu stranu je starosta Fritz, který je ochoten jednat, na stranu druhou několik iniciátorů petice, kteří chtějí stromy zachovat.

0

Před týdnem