ZPRÁVY AKTUALITY Zlínský kraj

Zlínská zoo slaví: Tygří mládě roste a prospívá

Zlínská zoologická zahrada ohlásila narození tří mláďat tygra ussurijského, z nichž jedno ve dvou měsících prospívá. Zdravotní stav mláděte byl potvrzen teprve nedávno. Sameček zůstává s matkou v zázemí, kde ho můžete sledovat přes kamery.

0

Dnes Jiří Padevěd

Deště ohrožují sklizeň: Řepka a pšenice v ohrožení na Vsetínsku

Na Vsetínsku, konkrétně ve společnosti Agrotech Poličná, zazněly obavy kvůli častým dešťům, které narušují sklizeň. Řepka a pšenice jsou ohroženy, a problémem je vyplavování důležitých látek ze zrn, což snižuje kvalitu obilí.

0

Včera Michaela Prokopová

Jubilejní Masters of Rock: Judas Priest a Bruce Dickinson táhnou davy

Ve Vizovicích začal jubilejní dvacátý ročník festivalu Masters of Rock. Očekává se až dvacet tisíc návštěvníků. Hlavní hvězdy jsou Judas Priest a Bruce Dickinson. Program nabídne desítky kapel během čtyř dnů.

0

Před 2 dny Adam Wágner

Zlín čelí dopravnímu chaosu - uzavírky klíčových cest

Ve Zlíně začíná náročné dopravní léto, kdy silničáři uzavřou klíčové cesty v centru. Řidiči čelí dlouhým čekacím dobám, a město opravuje několik důležitých ulic najednou.

0

Před 3 dny Jiří Padevěd

Bolesti chodidel a kolen při běhu

Běh je pro nás přirozený pohyb, který by měl být i zdravý. Ovšem ne vždy to platí stoprocentně. Pojďme se podívat, proč nás někdy mohou bolet paty, chodidla, kolena, kyčle a záda, a jak s tím lze efektivně pracovat.

10

Před 4 dny Mediální skupina Region24

Onsemi investuje do čipové výroby v Rožnově pod Radhoštěm

Investice americké společnosti onsemi do výroby čipů v Česku za 44 miliard korun odstartuje největší zahraniční projekt v historii země. Ministr průmyslu Jozef Síkela považuje státní pobídky za klíčové a podporuje projekt, i když Martin Kolovratník má pochybnosti.

0

Před 2 týdny Jiří Padevěd

Radnice ve Zlínském kraji chystají investice do sportovišť

Chropyně pokračuje v plánu na výstavbu sportovní haly navzdory neúspěšné žádosti o dotaci. Město má dohodu s dodavatelem a projekt je v pokročilé fázi. Starosta Michal Vlasatý plánuje kombinovat dotaci s úvěrem. Halu za max. 100 milionů korun vybudují na místě bývalého házenkářského hřiště.

0

Před 2 týdny Lenka Hubingerová

Teplárna v Uherském Hradišti přejde z uhlí na plyn

Státní fond životního prostředí zahájí přijímání žádostí o dotace z programu HEAT zaměřeného na modernizaci tepláren a odklon od uhlí. Ve čtvrté výzvě je připraveno dvacet miliard korun.

0

Před 2 týdny Rebeka Schmidt

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Zlín po protestech snižuje daň z nemovitosti o 16 %

Zlín se po protestech občanů rozhodl snížit daň z nemovitosti průměrně o 16 %. Opozice označila snížení za nedostatečné a kosmetické. Daň z nemovitosti letos výrazně stoupla kvůli státním opatřením, což vyvolalo nespokojenost obyvatel. Město nyní sníží výnos o 40 milionů, což bude ovlivňovat místní rozpočet.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Před 4 týdny REGIONPLZEN.CZ

Zlín se rozroste: Až 500 nových bytů pro mladé rodiny, seniory a lékaře

Zlínští zastupitelé se snaží zajistit nové byty pro mladé rodiny. Aktuálně se staví dům Na Slanici s 28 byty, další projekty jsou v přípravě. Plánuje se 20 domů po 20 bytech, s vysokou architektonickou kvalitou.

0

Před 4 týdny Rebeka Schmidt
pivní lázně s ubytováním