ZPRÁVY AKTUALITY Zlínský kraj

Zrekonstruované tržiště Pod Kaštany otevřeno

Zlínské tržiště Pod Kaštany prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, která byla potřeba kvůli dlouhodobě zanedbanému stavu. Práce zahrnovaly modernizaci a zlepšení ekologických aspektů prostoru. Projekt respektoval potřeby památkové péče a uživatelů tržiště.

0

Včera Ester Vohradská

Zlín reguluje hazard, zakazuje herny u škol a nemocnic

Primátor Zlína Jiří Korec zdůraznil, že absolutní zákaz hazardu není ideálním řešením, protože vede k nelegálním hernám. Nová městská vyhláška povoluje hazard na jedenácti místech v Zlíně, jako jsou náměstí Práce a ulice Gahurova.

0

Před 2 dny Lenka Hubingerová

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

0

Před 3 dny Miroslav Pucholt

Stavby na Moravě a Baťově kanálu budou zpožděny

Stavby přístavů a plavebních komor na řece Moravě a Baťově kanálu na Zlínsku se zpožďují kvůli námitkám ekologických organizací. Přístaviště v Napajedlích a rekreační přístav ve Starém Městě u Uherského Hradiště jsou pozastaveny kvůli požadavkům na ochranu přírody a biologickou rozmanitost.

0

Před 3 dny Ester Vohradská

Hlavní závod v Brumov - Bylnici již 25. května

Hlavní závod se koná v Brumov-Bylnici 25. května 2024 ve 12:00 s prezentací závodníků do 11:45. Dětské závody pro kategorie PŘEDŠKOLÁCI a MLADŠÍ PŘÍPRAVKA startují v 9:00 s prezentací do 8:45. Všichni závodníci musí projít registrací pro přidělení startovního čísla.

0

Před 4 dny Adam Wágner

Rekonstrukce Velkého kina ve Zlíně ohrožena kvůli stavu nosné konstrukce

Rekonstrukce Velkého kina ve Zlíně naráží na problémy kvůli špatnému stavu nosné konstrukce, která byla kdysi považována za technický zázrak. Město plánuje zachovat historické nosníky jako estetické prvky a postavit novou konstrukci pro zvýšení střechy. )

0

Před 4 dny Rebeka Schmidt

Lucie Nekolová a Viktor Vašina triumfovali na gastrofestivalu

Gastrofestival Chutě Zlínského kraje se konal 17. a 18. května na Výstavišti Kroměříž. Návštěvníci si užili live cooking show, regionální potraviny a Mistrovství Zlínského kraje ve vaření.

0

Před 5 dny Lenka Hubingerová

Historický úspěch - Zlínská zoo uvítala šest mláďat kapybar

Ve zlínské zoo se narodilo šest mláďat kapybar, což je historicky nejpočetnější odchov. První měsíc byli pod dohledem matky, nyní jsou ve výběhu Jaguar Trek. Kapybary zoo chová už 35 let a odchovala 80 mláďat.

0

Před 5 dny Ester Vohradská

Luhačovice investují 850 tisíc do obnovy sakrálních staveb

Město Luhačovice plánuje investovat 850 tisíc korun do oprav sakrálních staveb v Polichně, Řetechově a Kladné Žilíně. V Polichně bude opravena kaplička, v Řetechově zvonice a v Kladné Žilíně socha. Tyto rekonstrukce posílí kulturní dědictví a identitu místní komunity.

0

Před 6 dny Adam Wágner

Nová cyklostezka propojí Paseky a sídliště

Město Zlín plánuje výstavbu nové cyklostezky, která propojí Zlínské Paseky a sídliště, čímž zlepší bezpečí a pohodlí cyklistů i chodců. Výstavba by měla začít před letními prázdninami a skončit do příštího léta. Město zároveň plánuje další cyklostezky, jednosměrky a rekonstrukci Havlíčkova nábřeží.

0

Před týdnem Adam Wágner

Vsetín otevřel nový dopravní terminál za 3,5 miliardy

Vsetín otevřel nový dopravní terminál pro vlaky a autobusy v hodnotě tří a půl miliardy korun, s významným přispěním z fondů EU. Modernizace starého nádraží trvala dva roky a město plánuje další vylepšení. Nový terminál má dvoupodlažní budovu, široké a zastřešené nástupiště a nový podchod s výtahy.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

AI: Jarošovy Vize pro Zlínský Kraj a Lekce z Texasu

Rozhovor s radním Zlínského kraje Jiřím Jarošem se týkal potenciálu umělé inteligence a jejího využití v rozličných oborech. Jaroš zdůraznil roli, kterou AI hraje ve zdravotnictví, vzdělávání i bezpečnosti. Diskutoval o cestě Texasu k technologickému centru a jak by tento model mohl sloužit jako inspirace pro Zlínský kraj.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Zlínské tržiště v novém kabátě - víkendové programy, nevídané akce

Nově zrekonstruované tržiště v Zlíně, i přes nepříznivé počasí, hodnotí duben úspěšně. Plánuje přitahovat lidi víkendovými programy a přináší nový koncept tržiště s mimořádnými akcemi. Od 30. května tržiště rozšíří nabídku v rámci zlínského filmového festivalu.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Opravy silnic zkomplikují život ve Zlíně

V létě roku 2024 dojde v Zlíně k částečnému uzavření třídy Tomáše Bati a části ulice Osvoboditelů. Značně omezen bude i průjezd kolem Kudlovské přehrady. Navzdory plánovanému provádění oprav v době prázdninového poklesu silničního provozu se očekávají komplikace.

0

Před týdnem Ester Vohradská
UNIWEB - weby od lidí pro lidi